Chytáme z loděk

Od 1. září do 30. listopadu 2018 mají sportovní rybáři možnost využít na Máchově jezeře též lov z loděk. Jde o novou rybářskou aktivitu, kterou chceme po dohodě s AOPK ČR nabídnout rybářům v průběhu sezony dravců. Po ukončení sezony provedeme vyhodnocení a posouzení vlivu lovu z loděk na populaci dravých ryb na jezeře a rozhodneme se, zda budeme žádat i v dalších letech o povolení k lovu z malých plavidel. Připomínáme, že lov dravců je na jezeře povolen pouze na umělou nástrahu, tzv. přívlačí.

Pro zájemce o lov z loděk uvádíme, že se jím rozumí lov ze všech malých plavidel (pramice, čluny bez spalovacího motoru, belly boaty, rybářské kajaky atd.). Zakázán je lov z obytných, výletních lodí a plachetnic. Ve vlastním zájmu je třeba respektovat pravidla plavebního provozu, zejména se nezdržovat v plavební dráze. Praktické instrukce je třeba znát především s ohledem na vlastní bezpečnost, vyhnete se tím zbytečným konfliktům na vodní ploše. Je třeba si uvědomit, že provoz výletních lodí i jiných sportovních a rekreačních plavidel probíhá na jezeře i mimo hlavní turistickou sezonu.                                                                                                                               

V uvedeném termínu zvýší rybářská stráž též četnost kontrol z vodní plochy.

S platností od 1. září 2018 pro vás rozšiřujeme počet míst s prodejem krátkodobých rybářských povolenek. Povolenku si budete moci zakoupit i v prodejně rybářských potřeb NEUFISH ve Valdštejnské ulici v Doksech. Ta je kromě pracovních dní otevřena i v sobotu dopoledne.

Přejeme mnoho krásných úlovků dravých ryb.

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace a jeho autorem je Jiří Brosche. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.