Dne 12. května 2018 se uskutečnil na Máchově jezeře III. ročník rybářských závodů

Rekordní účast, nádherné počasí a hodnotné ceny, tak by se dal krátce charakterizovat III. ročník rybářských závodů na Máchově jezeře. Jsme velice rádi, že se stávají oblíbenou tradicí. Dobré ohlasy a krásné počasí přilákaly letos rekordní počet rybářů. Celá kapacita 60 míst byla plně vyčerpána. I letos závody proběhly v úseku č. 1 v Doksech v oblasti pláže Klůček, a to pro jeho snadnou dostupnost, technické zázemí, ale i pěkné prostředí. Jediným omezením je jeho velikost, kdy přibližně 600 m břehů je přírodně ohraničeno rákosím. Proto je nutná registrace závodníků, aby nedošlo k jeho přeplnění.

Veškeré informace o závodech, možnost přihlášení, registrace atd. byly uveřejněny na našich webových stránkách www.opsmachovojezero.cz, v Dokském zpravodaji, na rybářském serveru „MRK-stále na rybách“, na facebooku rybářů, na plakátech, ale i v dalších médiích. Organizace a pravidla závodů zůstala stejná, jak jsou závodníci zvyklí.

OPS Máchovo jezero hospodaří na jezeře čtvrtým rokem. Od té doby pravidelně dosazujeme především dravé ryby (štika, candát, sumec). V minulosti zde jednoznačně převažovali malí cejnci. Tímto dochází k jejich regulaci a uvolňuje se prostor a potrava pro další druhy ryb. Právě i z úlovků při rybářských závodech je vidět mnohem lepší druhové složení rybí obsádky a i její větší velikosti. Během závodu se ulovilo 6 kaprů, 1 štika, řada půlkilových cejnů, krásné plotice, perlíni a mnoho malých okounů. Celkem se ulovilo necelých 40 kg ryb. Úspěšná byla polovina rybářů. Samozřejmě někteří odcházeli s prázdnou a někteří by si přáli více ulovených ryb při závodech. Často je to ale i o štěstí. 

Výsledky závodů podle hmotnosti:

 

Závod byl ukončen dle plánu ve 12 hodin. Poté si všichni rybáři mohli dopřát občerstvení, které pro ně i další přihlížející po celou dobu zajišťovali Honza a Dáša Pleskačovi. Za to jim mnohokrát děkujeme.

Ve 13 hodin začalo slavnostní vyhlašování vítězů a předávání cen. Jsem velice rád, že opět přijala pozvání i starostka města Doksy Ing. Eva Burešová a osobně předala krásné a hodnotné ceny těm nejlepším. Nikdo však neodcházel s prázdnou. Ceny byly připraveny pro všechny zúčastněné. Zvláštní ceny také obdrželi nejmladší účastníci.

Za to, že jsme mohli předat všem hodnotné ceny, patří náš dík sponzorům celé akce, kterými byly: Rybářské potřeby Křepelka, Neufish Falta, Restaurace Heller, Regata MJ, Hotel Port, Hotel Grand, Kemp Bílý Kámen, Mgr. Miluše Hřebecká, Rekreační středisko Sundisk-Preciosa, Kemp Andrea.

V neposlední řadě chci poděkovat pořadatelům: Jiří Holub, Jiří Brosche, Martin Falta, Martin Jaroš, Jiří Klíma, Jan Klíma, Luboš Hanzlík, kteří ve svém volném čase přispěli ke zdárnému průběhu celé akce.

Dle mého mínění se letošní ročník rybářských závodů na Máchově jezeře vydařil. Věřím, že většina rybářů byla spokojena s připraveností a organizací závodů a že se budou opět rádi vracet na Máchovo jezero a pokoušet zde své rybářské štěstí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace a jeho autorem je Jiří Holub. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.