INFORMAČNÍ TABULE OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ U MÁCHOVA JEZERA

Jednou z aktivit a prvotních zájmů Obecně prospěšné společnosti Máchovo jezero je ochrana životního prostředí v souladu s podporou rozvoje cestovního ruchu. Správní rada společnosti svým usnesením ze dne 14. dubna 2009 odsouhlasila přípravu projektu na vybudování informačních tabulí u Máchova jezera na téma ochrany životního prostředí. Na projekt byla získána dotace z grantového fondu Libereckého kraje ve výši 90%, tj. 45 900 Kč

Hlavním partnerem projektu je správa Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko (dále jen CHKO), s níž bylo projednáno nosné téma projektu – Národní přírodní památka SWAMP.  Odborní pracovníci CHKO Kokořínsko v současné době pracují na textové a grafické přípravě informací. Informačních tabulí bude pět a budou umístěny v nejvíce frekventovaných místech u Máchova jezera, a to dvě tabule v Doksech, dvě ve Starých Splavech a jedna pod Borným. Tabule svým charakterem doplňují již stávající informační systém průběžně vytvářený správou CHKO Kokořínsko, čímž společně vytváříme naučnou stezku ochrany životního prostředí u Máchova jezera. Ukončení realizace projektu se předpokládá v říjnu 2009.

Ing. Eva Burešová
Ředitelka společnosti
773 800 283

Zdroj: Dokský zpravodaj 09/2009

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace a jeho autorem je Administrátor webu. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.