Proběhl II. ročník rybářských závodů na Máchově jezeře

Stejně jako minulý rok uspořádala OPS Máchovo jezero letos již II. ročník rybářských závodů. Termín jejich konání byl letos posunut na 13. květen. Vybrán byl nejen kvůli teplejšímu počasí, ale hlavně z důvodu pomalého napouštění Máchova jezera, které bylo v zimním období odpuštěno z důvodu odbahnění Dokeské zátoky. Máchovo jezero se díky své rozloze a nízkému přítoku napouští velmi pomalu. Teprve v polovině května se výška hladiny přiblížila provoznímu stavu. Na druhou stranu v květnových termínech probíhá většina rybářských závodů v blízkém i dalekém okolí. Proto jsme rádi, že si naše závody spojené s návštěvou Máchova jezera zvolilo přibližně stejné množství příznivců sportovního rybolovu jako minulý rok. Závody proběhly v úseku č. 1 v Doksech v oblasti pláže Klůček, a to pro jeho snadnou dostupnost, technické zázemí, ale i pěkné prostředí.

Veškeré informace o závodech, možnost přihlášení, registrace atd. byly uveřejněny na našich webových stránkách www.opsmachovojezero.cz , v Dokském zpravodaji, na rybářském serveru „MRK-stále na rybách“, na facebooků  rybářů, na ČR Sever, ale i v dalších médií. Organizace a pravidla závodů  zůstala stejná, jak jsou závodníci zvyklí.

Pravidelným dosazováním ryb je obsádka v tomto úseku velmi slušná. To potvrzují i úlovky rybářů z předešlých dní. Teplé, chvílemi i slunečné počasí vybízelo k příjemnému až k lenošivému posezení u vody. Stejný pocit o lenošení však měly i ryby. V den závodu bohužel držely asi dietu. Přesto ti nejlepší rybáři svými nástrahami pár ryb k záběru „přemluvili“.

 

Výsledky závodů podle hmotnosti:

Jméno a příjmení Počet bodů Pořadí
Velebný Pavel 3620 1
Dědek Lukáš 2310   2
Šlambora Jiří 800 3
Dičko Robert   470 4
Witschel Martin 270 5
Křivánek Miroslav 260 6
Strejček Zdeněk 50 7
     
Dětská kategorie    
Dědek Lukáš   2310 1
Witchel Martin 270 2
Strejček Zdeněk 50 3

 
Závod byl ukončen dle plánu ve 12 hodin. Po té si všichni rybáři mohli dopřát občerstvení, které pro ně i další přihlížející po celou dobu zajišťovali Milan a Magda Adamovi. Za to jim mnohokrát děkujeme.

Ve 13 hodin začalo slavnostní vyhlašování vítězů a předávání cen. Jsem velice rád, že opět přijala pozvání i starostka města Doksy Ing. Eva Burešová a osobně předala krásné a hodnotné ceny těm nejlepším. Nikdo však neodcházel s prázdnou. Ceny byly připraveny pro všechny zúčastněné. Zvláštní ceny také obdrželi nejmladší účastníci.

Za to, že jsme mohli předat všem hodnotné ceny, patří náš dík sponzorům celé akce, kterými byly: Rybářské potřeby Křepelka, Neufish Falta, Restaurace Heller, Regata MJ.

V neposlední řadě chci poděkovat pořadatelům: Ota Hlaváč, Jiří Brosche, Martin Falta, Jiří Klíma, Luboš Hanzlík, kteří ve svém volném čase přispěli ke zdárnému průběhu celé akce.

Dle mého mínění se II. ročník rybářských závodů na Máchově jezeře vydařil. Věřím, že většina rybářů byla spokojena s připraveností a organizací závodů a že se budou opět rádi vracet na Máchovo jezero a pokoušet zde své rybářské štěstí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace a jeho autorem je Jiří Holub. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.