Procitnutí ze zimní letargie

Po dlouhém zimním spánku se Máchovo jezero opět otevírá všem natěšeným rybářům a příznivcům tohoto sportu. Stejně jako jezero i oni se začínají pomalu probouzet ze zimní letargie, ozývají se s řadou dotazů, poptávají termín rybářských závodů, prodej povolenek na letošní rok atd. A nás samozřejmě jejich zájem těší.

S nadcházejícím rokem nedochází k žádným změnám ani úpravám rybářského řádu platného pro Máchovo jezero. V sezoně dravců bude povoleno rybaření z loděk stejně jako v minulém roce.  Již od 15. března si můžete zakoupit v Infocentru v Doksech nebo v prodejně rybářských potřeb Neufish povolenku k lovu. Na těchto místech bude možné zakoupit všechny typy povolenek. V květnu se prodej rozšíří o prodejce krátkodobých povolenek (denní, víkendové, týdenní). Ty nabídne zájemcům Regata Máchovo jezero v kempu Klůček, recepce hotelu Port, Infocentrum ve Starých Splavech, Family kemp (dříve kemp Andrea) a nově též kemp Karolínka, oba v areálu Pod Borným. Předpokládáme, že milým překvapením budou opět stejné ceny povolenek jako v minulých letech. Na rozdíl od většiny prodejců téměř všeho volíme strategii opačnou a věříme ve větší počet prodaných povolenek za cenu, která se nezměnila od znovu-obnovení sportovního rybolovu v roce 2016.

Rybářské závody se letos uskuteční 11. května opět na rybářském úseku č. 1 a na navazující pláži kempu Klůček. Bližší informace naleznete na www.opsmachovojezero.cz nebo v květnovém čísle DZ. Z důvodu omezeného počtu účastníků závodu doporučujeme zájemcům, aby se včas zaregistrovali.

Nezbývá než popřát všem rybářům klid a pohodu na březích Máchova jezera, načerpání nových sil a především bohaté úlovky v průběhu nadcházející sezony.   

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace a jeho autorem je Jiří Brosche. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.