Rybářská sezona 2024 se kvapem blíží

Protože rybářská sezona již klepe na dveře, nebude od věci si připomenout některé důležité informace. Sportovní rybolov na Máchově jezeře zajištujeme již devátým rokem s tradičním zahájením sezony 1. dubna a ukončením 30. listopadu. Povolenky k rybolovu si můžete zakoupit od poloviny března. Nákup a cenu povolenek se dozvíte zde.

Součástí povolenky je místní rybářský řád, mapka s lovnými úseky a přehled úlovků. Doporučuji si řád přečíst, a to zvláště těm, kteří zde loví prvně, protože se některá místní pravidla liší od řádů na jiných lokalitách. Předejdete tím nepříjemnostem či odebrání povolenky rybářskou stráží. Součástí sportovního rybolovu je i nasazování ryb a zde bych též rád připomněl, že nám nejde pouze o uspokojení rybáře úlovkem, ale tím hlavním cílem je udržení či zlepšení kvality a čistoty vody v jezeře, čemuž podřizujeme množství a druhy všech vysazovaných ryb. Ale i díky tomu u nás může rybář chytit nejen pěkného kapra, ale krásné candáty, štiky, sumce, boleny a okouny. Dorůstání vysazených ryb, dosazování dravců, ale i trofejních kaprů, to vše předurčuje, že následující sezony budou stále zajímavější a lepší. Proto i v tomto roce rádi uvidíme na březích Máchova jezera všechny slušné rybáře, a to jak místní, tak ze širokého okolí. Všem pak přejeme krásné a bohaté úlovky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace a jeho autorem je Eva Burešová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.