Odborná konference „Strategie ekologických opatření na Máchově jezeře“

Dne 19. února 2009 se v hotelu Port u Máchova jezera konala odborná konference na téma „Strategie ekologických opatření na Máchově jezeře“. Konference se zúčastnilo téměř 40 odborníků na ochranu životního prostředí a další zainteresované subjekty. Pořadatelem konference byla Obecně prospěšná společnost Máchovo jezero a hlavním sponzorem hotel Port Doksy.

Úvodní slovo konference věnoval Bc. Zdeněk Krenický (místopředseda společnosti a starosta Města Doksy) vývoji Máchova jezera v oblasti cestovního ruchu a následně ekologickým opatřením na jezeru.  Dalším bodem konference bylo představení Závěrečné zprávy roku 2008 – Hydrobiologického hodnocení vlivu aplikace PAX – 18 na rybniční ekosystém Máchova jezera. Zprávu prezentoval její autor RNDr. Faina, specialista na obnovu rybničních ekosystémů a rybničního hospodaření šetrného k přírodě.

Nejdůležitější částí celé konference byla tříhodinová odborná diskuze o současném stavu, možnostech a výhledu ekologicky stabilního systému na Máchově jezeře. Náměty a připomínky z této diskuze budou v následujících týdnech zpracovány ve výstupy, které budou důležitým vodítkem dalších činností k zajištění ekologicky udržitelného stavu Máchova jezera.

Společnost Máchovo jezero děkuje všem účastníkům konference za jejich čas a podněty a těší se na vzájemnou spolupráci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace a jeho autorem je Administrátor webu. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.