Rybářská sezona 2023 se blíží!

I když počasí v této době, jak říká stará pranostika „březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem“, spíše nabádá být raději doma v teploučku, je mnoho lidí, které to již táhne do přírody. Patří mezi ně i rybáři, kteří se už nemohou dočkat prvního nahození a prvního očekávání záběru.

Není proto od věci připomenout si některé důležité informace.  Sportovní rybolov na Máchově jezeře zajištujeme již osmým rokem s tradičním zahájením sezony 1. dubna a ukončením 30. listopadu. Povolenky k rybolovu si můžete zakoupit od poloviny března v zavedených místech: Infocentrum na zámku a Rybářské potřeby Neufish. Ceny povolenek pro letošní rok 2023 jsou stanoveny takto: denní 300 Kč, víkendová (3denní) 500 Kč, týdenní 800 Kč, dravci (1.9. – 30.11.) 1500 Kč, roční 2 200 Kč.

Součástí povolenky je místní rybářský řád, mapka s lovnými úseky a přehled úlovků. Doporučuji si řád přečíst, zvláště těm, kteří zde loví prvně, protože se některá místní pravidla liší od řádů na jiných lokalitách. Předejdete tím nepříjemnostem či odebrání povolenky rybářskou stráží.

Součástí sportovního rybolovu je i nasazování ryb a zde bych též rád připomněl, že nám nejde pouze o uspokojení rybáře úlovkem, ale tím hlavním cílem je udržení či zlepšení kvality a čistoty vody v jezeře, čemuž podřizujeme množství a druhy všech vysazovaných ryb. Ale i díky tomu u nás může rybář chytit nejen pěkného kapra, ale krásné candáty, štiky, sumce, boleny a okouny. Dorůstání vysazených ryb, dosazování dravců, ale i trofejních kaprů, to vše předurčuje, že následující sezony budou stále zajímavější a lepší. Proto i v tomto roce rádi uvidíme na březích Máchova jezera všechny slušné rybáře, a to jak místní, tak ze širokého okolí. Všem pak přejeme krásné a bohaté úlovky.

     

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace a jeho autorem je Eva Burešová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.