Rybářské závody počtvrté

První nedočkaví rybáři se sjížděli k Máchovu jezeru v sobotu 11. května již od půl šesté. Zde je přivítalo oblačné až podmračené ráno. Jako by se svatý Petr, patron rybářů, nemohl nejprve rozhodnout, jaké počasí jim tento den sešle. Po sedmé hodině se ale vyjasnilo a IV. ročník závodů ve sportovním rybolovu mohl začít.

Závodilo se ve dvou kategoriích, dospělí a děti, způsob lovu metodou feeder, položená, plavaná s jedním návazcem a jedním háčkem.                                                                  

Díky stále se zvyšujícímu zájmu příznivců sportovního rybolovu se snažili pořadatelé pro letošní rok připravit několik nových lovných míst v úseku Pod břízkami a na pláži Klůček až k Valdštejnské plovárně. Po sedmé hodině ranní se tísnila u prezentačních stolků ještě řada náhradníků, kteří se přihlásili na poslední chvíli, nebo přijeli dokonce bez ohlášení.  Museli samozřejmě vyčkat, až se odprezentují přihlášení lovci. Všichni se ale dočkali, protože někteří přihlášení v obavě z deštivého počasí účast nakonec vzdali. Každý závodník si před začátkem vylosoval ten svůj „nejlepší úsek“ a úderem půl osmé byly závody zahájeny. Letošní ročník byl ve znamení rekordního počtu rybářů. Celkem se jich na Mácháči sešlo 71. Z toho 10 dětí a 61 dospělých, mezi nimi i jedna žena.                                                                                                                               

Počasí se v průběhu závodů umoudřilo, chvílemi se ukázalo i sluníčko a krátká přeháňka nás zastihla až po dvanácté hodině. To už ale byly závody ukončeny a probíhalo vážení úlovků dle vzorce 1 gram = 1 bod. Přestože počasí nebylo letos zrovna ideální, závodníci nalovili celkový úlovek o hmotnosti celkem 56 kilogramů. Jde o nejvyšší úlovek v porovnání s předešlými třemi ročníky. Rádi jsme také za druhové složení, protože bylo opravdu pestré. Ulovili se plotice, perlíni, cejni, okouni, ale i štika a kapři ( jeden k 6 kilům). To vše dokumentuje současnou pestrost přirozené obsádky ryb jezera, o kterou nám především jde, a kterou naším pravidelným dosazováním podporujeme. Pro závodníky zajistila po dobu konání celé akce OPS Máchovo jezero občerstvení ve stánku na pláži Klůček, kde probíhalo i vyhlášení výsledků. V silné konkurenci si nakonec prvenství v kategorii dospělých odnesl pan Ondřej Hanzal, mezi dětmi zvítězil Matyáš Valkoun. Spokojeni s cenami mohli být všichni zúčastnění. Na každého čekala některá z věcných cen či dárkových poukazů dle vlastního výběru.   

Závěrem bychom rádi poděkovali všem sponzorům, kteří finančně či cenami letošní ročník podpořili. Jsou to: Rybářské potřeby Neufish Doksy, kempy Bílý kámen, Borný a Family kemp, Městské lesy Doksy, s.r.o., dále hotely Grand a Port v Doksech, rybářské potřeby Křepelka Mladá Boleslav, stavebniny Jurčik, TrollComputers s.r.o. z České Lípy, rekreační zařízení Poslův mlýn, Regata Máchovo jezero, a.s. Poděkování patří také pořadatelům, kteří pod vedením Jiřího Holuba celou akci připravili a realizovali.

Konečné výsledky:

Dospělí

     1.             Hanzal Ondřej               10.120 bodů    
     2.             Vrla Vladimír                    9.650 bodů    
     3.             Pocedič Petr                    5.200    
     4.             Friedrich Tomáš               2.600    
     5.             Hamouz Zdeněk              2.260    
     6.             Brůna Jan                        2.210    
     7.             Honc Josef                      1.690    
     8.             Daňhel Jan                      1.680    
     9.             Pavlát Václav                  1.670    
    10.            Hrabě František              1.660    
    11.            Adamec Pavel                1.380    
    12.            Tošovský Petr                1.330    
    13.            Stehlík Jiří                     1.320    
    14.-15.      Petráček Ota                 1.300    
    14.-.15.     Rejzek Petr ml.             1.300    

Děti

     1.          Valkoun Matyáš               860 bodů    
     2.          Klíma Ondřej                     510    
     3.          Chromčák Jiří                      30    

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace a jeho autorem je Jiří Brosche. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.