Analýza potřeb rozvoje cestovního ruchu Máchova jezera

Naše Společnost Máchovo jezero se vedle ochranny životního prostředí, zabývá také rozvojem cestovního ruchu Máchova kraje, především pak Máchova jezera. Na začátku všech efektivně a dlouhodobě vykonávaných aktivit musí být známý nejenom cíl, ale také možnosti, nástroje a cesta jak tohoto cíle dosáhnout. Cíl je zřejmý „zajištění udržitelného rozvoje cestovního ruchu Máchova jezera“, to jak cíle dosáhnout je dlouhá cesta průzkumů a analýz, reálných myšlenek i vizí odborníků, podnikatelů a veřejnosti.

V první části hledání cest jsme se zabývali vytvořením analýzy potřeb rozvoje cestovního ruchu. Analýzu jsme prováděli v terénu během letní sezony pomocí dotazníků, osobních návštěv, veřejných workshopů či uzavřených jednání.  Průzkum byl směřovan jednak na podnikatele, kteří nabízí a na návštěvníky, kteří poptávají. Jako v každé obecné nauce o ekonomii, tyto dva faktory se musí dobře definovat a navzájem znát. Výstupem tohoto „bádání“ je dokument nazvaný Analýza potřeb rozvoje cestovního ruchu Máchova jezera, který naleznete v odkaze „ke stažení„, nebo „projekty“.

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace a jeho autorem je Administrátor webu. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.