EXKURZE S ODBORNÝM VÝKLADEM PO ZAJÍMAVÝCH PŘÍRODNÍCH LOKALITÁCH MÁCHOVA KRAJE

Máchovo jezero zná každý jako místo rekreace u vody. Málokdo však tuší, že se v jeho blízkosti nachází řada chráněných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Vydejte se letos opět s námi po naučné stezce Swamp kolem Máchova jezera a dalších zajímavých přírodních lokalitách Máchova kraje a poznejte vzácné organismy, které zde žijí. Na exkurzi Vás provede odborný průvodce.  Obsah výkladu je zaměřen na ptactvo, masožravé rostliny, botaniku jako takovou, mokřady, hydrobiologii, geologii, geomorfologii a entomologii. Trasy vedou nenáročným plochým až kopcovitým terénem po lesních cestách, fyzická náročnost je dána délkou trasy.

Náročnost výkladu bude přizpůsobena věku a znalostem účastníků. Pro dětské kolektivy bude připravena soutěž o ceny.

Termín: termín exkurzí v roce 2013 není zatím pevně stanoven. Exkurze jsou v současné době možné po předchozí telefonické dohodě viz kontakty níže.

Doporučené vybavení: obuv a oblečení do terénu (popř. pláštěnka), dalekohled, fotoaparát, poznámkový sešit atd.

Délka exkurze: délku lze podle potřeby upravovat, po dohodě lze výlety zkrátit i prodloužit.

Místo konání exkurzí: na výběr jsou tyto lokality:

Máchovo jezero – NPP Swamp, Poselský a Mariánský rybník, Bezděz a Podbezdězí, Břehyňský rybník a Malá a Velká Buková, exkurze na některé lokality lze po dohodě spojovat a kombinovat.

Jak si objednat exkurzi:

Nejprve si domluvte termín exkurze na telefonním čísle: 773 800 283, nebo e-mailem: trajerova@opsmachovojezero.cz. Kontaktní osoba: Lenka Trajerová, Společnost Máchovo jezero

Termín si objednejte min. 3 dny před požadovaných datem exkurze.

www.opsmachovojezero.cz

NABÍDKA EXKURZÍ:

Název exkurze Délka (km) Termín Poznámka
NPP Swamp Máchovo jezero 7 (s dopravou)15 (bez dopravy) V. – IX. Po-Ne,dle dohody Ne a Po v VII a VIII ZDARMADoprava – lodní, výletní vláček
Poselský a Mariánský rybník a zpět 7 V. – VIII. Po-Ne,dle dohody Lesní cesty, po rovině
Bezděz a Podbezdězí a zpět 12 V. – VIII. Po-Ne,dle dohody Lesní cesty, po rovině i kopcovitým terénem
Břehyně + Malá a Velká Buková do Hradčan 17 V. – VIII. Po – Pá,dle dohody Hradčany – Doksy autobusová doprava (není součástí poplatku).
Břehyně + Malá a Velká Buková + Hradčanské rybníky do Hradčan 20 V. – VIII. Po – Pá,dle dohody Hradčany – Doksy autobusová doprava (není součástí účastnického poplatku).
Břehyně + Malá a Velká Buková a zpět 20 V. – VIII. Po-Ne,dle dohody Lesní cesty, po roviněi kopcovitým terénem
Břehyně + Malá a Velká Buková + Hradčanské rybníky a zpět 25 V. – VIII. Po-Ne,dle dohody Lesní cesty, po rovině i kopcovitým terénem.

 Lenka Trajerová, OPS Máchovo jezero                                 

   

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace a jeho autorem je trajerova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.