Rybářská sezóna 2022

Rybářská sezona na Máchově jezeře opět začíná
Máchovo jezero se po zimní odmlce od 1. dubna opět otvírá všem natěšeným rybářům a příznivcům tohoto sportu. Nejen těm, kteří přijedou poprvé, ale i těm, kteří zde již loví, pravidelně připomínáme některé důležité informace: kde zakoupit povolenky, jaké jsou letošní ceny, zda a kdy plánujeme rybářské závody, budou nějaké úpravy rybářského řádu atd. Neustále se zvyšující zájem rybářů nás samozřejmě těší.
Povolenky si od 21. března můžete zakoupit na již tradičních místech, jako jsou Rybářské potřeby Neufish nebo Infocentrum Doksy.
V sezoně je potom možné zakoupit krátkodobé povolenky i u jiných prodejců, jako je
Regata Máchovo jezero, Kemp Klůček, Family kemp, Infocentrum Staré Splavy.
Dobrou zprávou pro rybáře je, že se nemění ceny povolenek. Zůstávají stejné jako minulý rok. Roční 2 000 Kč, týdenní 700Kč, víkendová 400Kč, denní 200Kč.
Pro letošní sezonu ještě připravíme novou extra povolenku nazvanou „Dravci“, která bude mít platnost od 1. září do konce listopadu za 1 200Kč a která bude v prodeji až před tímto obdobím.
Podle Rybářského řádu pro Máchovo jezero je i letos povoleno od 1. září oblíbené chytání z loděk v sezoně dravců.
Pozor, u kapra a štiky je zavedena i horní míra, pro kapra 70cm a pro štiku 80cm. Ulovené ryby nad touto mírou musí být s maximální šetrností vráceny zpět
do jezera a do záznamu o úlovcích zapsány se symbolem „V“ (jako vráceno).
Ostatní ustanovení řádu zůstávají stejná, přesto si je doporučujeme přečíst. Rybářský řád je součástí povolenky.
Nezbývá než popřát všem rybářům klid a pohodu na březích Máchova jezera, načerpání nových sil, a především bohaté úlovky v průběhu nadcházející sezony.